REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Site Rengi

Kahkaham.Com – Ücretsiz Sohbet Ortamı , Kaliteli Chat Sitesi

Yerli otomobil prototip testleri başladı

Yerli otomobil prototip testleri başladı
REKLAM ALANI

YERLİ OTOMOBİL TOGG NE ZAMAN PİYASAYA ÇIKACAK?

Ülkemizin konsorsiyum ile üretime başlayacağı ye 2022 yıl sonunda piyasa çıkması beklenen otomobili TOGG çalışmalarını son hızla devam ettiriyor.

Bursa Gemlik’te kurulumu devam eden fabrika çalışmalarına son hız verirken TOGG kuruluşuna ait resmi twitter adresinden yapılan prototip aracın şasi ye ait testlerin başlanıldığı açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada “Ürün stratejimizin en önemli aşamalarından biri olan test süreçlerimiz, farklı lokasyonlardaki akredite test merkezlerinde başladı. Şasi prototipi yol testi, dayanım testi, aerodinamik ve aeroakustik testlerimiz planlarımız doğrultusunda devam ediyor. ”

Üretilecek araçlar elektrikli otomobiller olup, yıllardır kaçırdığı otomobil üretim fırsatını elektrikli otomobil dönüşümünde yakalamaya çalışan Türkiye’nin üreteceği otomobiller ile dünya piyasasında biz varız deyip, bu ligde ilerleyeceğini göstermektedir.

TOGG tarafından yapılan açıklamalarda pillerinde Türkiye’de üretilmesi ve AR-Ge çalışmalarının yapılması ileride bu sektörde daha gelişmiş araçlarında yapılabileceği ve araç teknolojisini ileriye taşıyacaktır.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ