REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Site Rengi

Kahkaham.Com – Ücretsiz Sohbet Ortamı , Kaliteli Chat Sitesi

Sohbet meraklıları

Buminhan

Sohbet meraklıları kimlerdir?

Mahalle kültürünün yaygın olduğu ve binaların olmadığı zamanlarda kapı önlerinde sohbet etme kültürü vardı. O zamanlarda insanlar komşularının dertlerini, sıkıntılarını, üzüntülerini, sevinçlerini sohbet ederek paylaşırlardı. Tabi bunun yanında sohbet meraklıları da vardı bunlar genelde meraklı insanlardan oluşup her konuşmaya kulak misafiri olurdu 🙂 .

Mahalle kültürünü yaşatan bu sohbet ortamları yatay mimariden dikey mimari ye geçilip yani apartman hayatları, site hayatları devreye girmesiyle ortadan büyük ölçüde kaybolmuş durumdadır.

Sohbet meraklıları öyle anlar olurdu ki pencereden pencereye yapılan sohbetler dedikodular gibi konuşmalar yapılırdı. Evlerin birbirine yakın olması insanların yaşantılarını bilmeleri yardımlaşma dayanışma hepsini beraberinde getirirdi.

O zamanları yaşayan çocuklar ile günümüz zamanında yaşayan çocuklar arasında çok fark oluşmuş durumda. Günümüz çocukları binalardan kurtulup oynayacak bir alan bulamazken betonlar içinde yok olmaya, evden dışarı adım atamayıp asosyal bir yaşantıya maruz kalıyorlar.

İnsan sağlığının en büyük etkenlerinden birisi olan küçük yaşta bağışıklık sisteminin gelişmeside bu yönde azalmış olup, apartman ve betonarme alanda yaşayan çocukların bağışıklık sistemlerinin çok zayıf olduğu bilinmektedir.

Sohbet ortamlarının oluştuğu bu sosyal ortamdan uzak kalan insanlar teknolojinin getirmiş olduğu faydalardan yararlanarak artık internet üzerinden sohbet ortamlarını kullanmakta, bir çok sosyal sitelere girdiği gibi, kahkaham.com, cenebaz.net, sohbetiala.com gibi siteler üzerinden de yeni dostluklar edinmeye dertleşmeye çalışmaktadırlar.

Sizleride sitemizde bulunan Sohbet linkine tıklayarak aramızda görmekten onur duyarız.

YAZARIN SON YAZILARI
Almanya Sohbet - 1 Temmuz 2021
Mirc sohbet odaları - 25 Mayıs 2021
Sohbet Odaları - 22 Mayıs 2021
Sohbet - 14 Mayıs 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ