REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Site Rengi

Kahkaham.Com – Ücretsiz Sohbet Ortamı , Kaliteli Chat Sitesi

Okullar açılacak mı?

Okullar açılacak mı?
REKLAM ALANI

Okullar açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılması hakkında bilgi verdi.

Canlı yayın ile bilgi veren Bakan Selçuk “Karne verebilmemiz için bizim bir sınav da yapabilmemiz gerekiyor. İl Hıfzısıhha Kurulu burada risk çok yüksek okulu açamayız, sınav yapamayız diyebilir. Filanca ilde hiç vaka yok, şu kademelerde biz okulları açıyoruz diyebilir.” açıklamasında bulundu.

Açıklamanın devamında “Bilim Kurulu’nun önerisi ile oluşturduğumuz standartlar var. Sınıftaki kişi sayısı, mekanların nasıl düzenleneceği, riskler nelerdir, temizlik durumu nedir? Asgari 16 saatten başlayan bir ders çizelgesi var. Ama her okulun kendi imkanları ve kapasitesi var.

Lise sonlar okula gelecekler. Okula öğrencilerimiz geldiğinde okulun tamamı boş. Yönetim diyebilir ki, burada soru çözme grubu oluşturdum. Şu kadar öğrenciden fazla olamaz, temizlik standardı bu diye belirlediklerimize uyarak okul yöneticilerimiz kendi kararlarını alabilirler.”

Öğretmenleri Aşılanması

Bakan Selçuk kendisinin de aşı olduğunu belirterek Devlet ve özel tüm öğretmenlerinde aşılarının başladığını belirtti.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Bilim Kurulu’nun önerisi ile oluşturduğumuz standartlar var. Sınıftaki kişi sayısı, mekanların nasıl düzenleneceği, riskler nelerdir, temizlik durumu nedir? Asgari 16 saatten başlayan bir ders çizelgesi var. Ama her okulun kendi imkanları ve kapasitesi var.

Lise sonlar okula gelecekler. Okula öğrencilerimiz geldiğinde okulun tamamı boş. Yönetim diyebilir ki, burada soru çözme grubu oluşturdum. Şu kadar öğrenciden fazla olamaz, temizlik standardı bu diye belirlediklerimize uyarak okul yöneticilerimiz kendi kararlarını alabilirler.

OKULLARDA HİJYEN DURUMU

TSE ile bir çalışma yaptık. Kılavuz hazırladık. Hangi önlemlerin alınması gerektiği konusunda çok ayrıntılı standartlar var. Çok ayrıntılı bir kılavuz. Velilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, öğrencilerimiz için ayrı… Dijital olarak tüm okullara gönderildi diyen Bakan Selçuk Ateş ölçer, dezenfektan ihtiyacı, bunları nasıl karşılayacağız derken, ‘yaşasın meslek liseleri’ dediğimiz bir noktaya geldik. Kendi ihtiyaçlarının dışında ülke ihtiyacını karşılayan bir noktaya geldiler.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. SakaryaLi dedi ki:

    Ilceler açıldı sakarya sehir merkezi zor görünüyor

BİR YORUM YAZ