REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Site Rengi

Kahkaham.Com – Ücretsiz Sohbet Ortamı , Kaliteli Chat Sitesi

Körelmiş Bıcaklara Cözüm

Körelmiş Bıcaklara Cözüm
REKLAM ALANI

Körelmiş bıçaklarınızı hayata döndürün

 

Özellikle yemek yaparken kullandığımız bıçakların keskin olması çok önemli. Körelmiş bir bıçak kullandığımızda bir şeyleri kesmek oldukça zorlaşır.ilk günkü keskinliğine kavuşturabileceğiniz cözümler

Bıçakları yemek yaparken kullandığımız enstrümanlar olarak kabul edebiliriz.Bu yüzden bıçaklarınızın her zaman keskin olmasına özen göstermelisiniz.

 

    ÇİFT BIÇAK YÖNTEMİ

Herkesin bildiği, klasik bir bıçak bileme yöntemi. İki bıçağı birbirine sürterek körelmiş olan bıçakları keskinleştirebilirsiniz.

 

     BIÇAK BİLEME TAŞI

Körelmiş bıçakları bilemek için kullanılan en kolay yöntemlerden biri, bıçak bileme taşı kullanmak. Hemen hemen her yerde satılabilen bileme taşı ile bıçaklarınızı rahat ve güvenli bir şekilde bileyebilirsiniz.

 

    YEMEK TABAĞI TABANI

Yukarıdaki yöntemleri uygulayamıyorsanız herhangi bir yemek tabağının tabanı ile bıçaklarınızı rahatça bileyebilirsiniz. Yemek tabağını bir bezin üstüne ters bir şekilde yerleştirdikten sonra körelmiş bıçağı tabağın alt kısmına sürtün. Böylece körelmiş bıçakları eski haline getirmiş olacaksınız.

 

    PORSELEN KUPA TABANI

Yemek tabağı yerine bir porselen kupanın tabanını da kullanabilmeniz mümkün. Daha küçük bıçakları keskinleştirmek için bu yöntemi deneyebilirsiniz. Tabii ki her yöntemde olduğu gibi bunda da bıçaklarla uğraşırken çok dikkatli olmalısınız

 

      GAZETE KÂĞIDI YÖNTEMİ

Son olarak diğerlerinden çok daha ilginç bir yöntemle de körelmiş bıçaklarınızı keskinleştirebilirsiniz. Bir gazeteyi alın ve tüm yaprakları üst üste gelecek şekilde tutun. Bıçağı bir bezle siliyormuş gibi gazeteye ileri geri sürtün.

 

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ