REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Site Rengi

Kahkaham sohbet Arkadaşlık, Online sohbet canlı chat

Kahve telvesinin mucizesi!

Kahve telvesinin mucizesi!
REKLAM ALANI

Hem peeling hem gübre işlevi görüyor! Kahve telvesinin kullanım alanları sizi çok şaşırtacak

Kahve, mis gibi kokusu ve enfes tadıyla birçok kişinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kahve telveleri ise yaydıkları hoş koku ve mineral dolu yapıları sayesinde birçok farklı alanda kullanılabiliyor.

Keyifli bir kahve saatinden sonra arta kalan kahve telvelerini birbirinden verimli şekilde değerlendirebilirsiniz. Halıları kötü kokulardan arındırmak, böcekleri uzaklaştırmak, bitkilere gübre desteği sunmak, peeling yapmak ve tencere diplerindeki inatçı kirleri ortadan kaldırmak için kahve telvesinin mucizevi etkisini keşfedebilirsiniz. İşte, kahve telvesinin birbirinden ilginç kullanım alanları.

Halılar, ince ve sık dokuları sebebiyle birçok kiri diplerde saklayabiliyor. Gözle görülmeyen bu kirler, kötü kokulara sebep oluyor. Salon ve yatak odalarında halıdan kaynaklı kötü kokuyu ortadan kaldırmak için kahve telvesi kullanabilirsiniz. Kötü koku gelen bölgelere kurumuş kahve telvesi dökün. Kahve telvesi, yaklaşık 1 gün halı üzerinde bekledikten sonra kötü kokuyu büyük oranda azaltmış olacak. Sonrasında kahve telvesini elektrik süpürgesi yardımıyla kolayca süpürün.

Kahve telvesi, yoğun bir koku ve aromatik bir tat içerdiği için böcekler tarafından hiç sevilmiyor. Pencere pervazlarına, kapı kenarlarına, raflara, dolaplara, çekmecelere, koltuk ve yatakların etrafına koyulan ufak miktardaki kahve telvesi; böcekleri başarıyla uzak tutuyor.

Kahve telvesi, bitki gelişiminde önemli rol oynayan magnezyum ve potasyum gibi minerallere sahip olmasıyla biliniyor. Bu sebeple kahve telvesini saksı bitkilerinizin toprağına karıştırarak gelişimlerine katkı sunabilirsiniz.

Yağ, kir ve ter cilt dokusu üzerinde birikerek gözenekleri tıkıyor. Bu problemi ortadan kaldırmak için kahve telvesi kullanabilirsiniz. İçerdiği vitamin ve mineraller sebebiyle cilde fayda sağlayan kahve telvesi, minik ve pürüzlü yapısı sayesinde peeling işlemiyle cildin ölü deriden arındırılmasını sağlıyor. Kahve telvesini biraz zeytinyağıyla harmanlayıp nazikçe cildinizin üzerinde gezdirebilirsiniz. Ancak hassas ve kuru bir cildiniz varsa bir uzmandan tavsiye alarak peeling yapmanız gerekiyor

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ