REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Site Rengi

Kahkaham sohbet Arkadaşlık, Online sohbet canlı chat

Kadınlarda Çene Altı Tüyleri Neden Çıkar?

Kadınlarda Çene Altı Tüyleri Neden Çıkar?
REKLAM ALANI

Çene altındaki tüyler bir kadının asla sahip olmak istemeyeceği, aynaya her baktığında can sıkan en kötü şeylerden biridir. Çene kılları her kadında görülmese de kadınlar için kabus oluyor. Çene kıllarına sahip olan kadınlar bu kılların neden çıktığını bilmiyor ve nedeni ortadan kaldırmadan direk sonuca gitmek istiyor. Çok ağrılı olsa da çoğu kadın bu kıllara ağda yapmak ile başlıyor ve zaman içerisinde kılların yoğunluğunu bu şekilde arttırdığını görüyor. Tamamen bir çıkmaza giren bu kadınlar çene kıllarının neden olduğunu, bu kıllardan doğal yöntemler ile nasıl kurtulacağını merak ediyor

 

Ergenlik: Ergenlik döneminde hormonlar üst seviyede olur ve bu hormonlar genç kızlarda erkek sakalına benzer kılların çıkmasına neden olur.

Hirşutizm: Kadınların çok nadir bir kısmında erkek androjen hormonları fazladır. Bu hormonların baskın hale gelmesi ile de çene kıllarının aşırı derecede büyümesi olayı olabilir. Erkek hormonlarının fazla olması erkek tipi bir sakal olma olasılığını arttırıyor.

Tiroid: Tiroid bezi içerisindeki hormonlar ile vücudumuzu direkt olarak yönlendiriyor. Tiroid bezindeki tiroid hormonlarının da dengesinin bozulması ile çenede istenmeyen kıllar çıkabiliyor.

Pcos: Kadınlardaki hormonal eksiklik de sakal benzeri çene kıllarının çıkmasına neden olabilir

Diğer: Doğum kontrol hapları kullanmak, hormonların en yüksek seviyede olduğu dönem yani hamilelik döneminde de sakal benzeri çene kıllarınız olabilir

Çene tüylerini beslemeden onlardan bir süreliğine de olsa kurutlmak için şekersiz ağdalar tercih edilmeli. Ağda bantları da kullanılabilir. Kılları beslememek adına ilgili bölgeye nemlendirici krem veya zeytinyağı gibi yağlar sürülmemeli. Çene altındaki tüyler kesinlikle jilet ile alınmamalıdır.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ