REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Kahkaham sohbet Arkadaşlık, Online sohbet canlı chat

Elektrik faturalarına yeni düzenleme gelecek.

Elektrik faturalarına yeni düzenleme gelecek.
REKLAM ALANI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, katıldığı canlı yayında, artan elektrik faturalarıyla ilgili vatandaşa rahat nefes aldıracak sözler sarf etti. Kalın, Çok yakında elektrik faturalarına yeni düzenleme gelecek. İyileştirmeler devam edecek. Cumhurbaşkanı’mız da gerekli talimatları veriyor. Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz dedi.

Elektrik zamlarından sonra faturaların çok yüksek gelmesiyle ilgili konuşan İbrahim Kalın, vatandaşın şikayetinin farkında olduklarını vurgulayarak, Çok yakında elektrik faturalarına yeni düzenleme gelecek. İyileştirmeler devam edecek. Cumhurbaşkanımız da gerekli talimatları veriyor. Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık durumu hakkında bilgi veren Kalın, İki buçuk saat önce görüştük Cumhurbaşkanı’mız gayet iyi. Doktorların öngörüsü birkaç gün içinde negatife döneceği yönünde. Görevinin başında biz görüşüyoruz, konuşuyoruz diye konuştu.

tarifeli elektrik kullanımı oranı ne kadar?

Daha önce 150 kw saat olan kullanım tarife düzenlemesi 210 kw saate olarak düzenleme yapılarak vatandaşların kullanımı için kolaylık sağlanmıştı.

Yapılan düzenleme ile faturaların yine yüksek olmasından dolayı yeni bir düzenleme yapılacağını belirten kalın açıklamaları ile faturaların nasıl indirilebileceği hakkında hükümetin konuya müdahil olduğunu ve gerekli çalışmaların yapıldığını belirtiyor.

Olası düzenlemelerin ne kadar olacağı henüz netleşmezken doğalgaz kullanımı için bir indirim henüz bildirilmemiştir. elektrik üretiminde doğalgazın kullanımı ve ülkenin elektrik enerji üretiminin %40 dışarıdan temin etmesinden dolayıda artan fiyatlara bağlı olarak faturalara yansıdığı belirtilmektedir.

EPDK tarafından düzenlenen ve takip edilen enerji piyasasındaki bu durum vatandaşlara ne şekilde yansıyacağını önümüzdeki aylarda gözlemlenmektedir.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ